Vaše dotazy zaslané na naši e-mailovou adresu zodpovíme dle našich možností v nejkratší možné době. Zajímavé dotazy zveřejníme.

Jsou situace, kdy není vhodné na masáž chodit?

Určitě nechoďte na masáž při horečnatých, zánětlivých nebo infekčních onemocněních; při krvácivých procesech v těle a při výskytu onkologického onemocnění.Nelze rovněž masírovat jakkoli poraněnou kůži, kůži postiženou zánětem, plísní, ekzémem a dalšími defekty. Nemasírují se končetiny s výskytem křečových žil.

Nikdy nechoďte na masáž bezprostředně po vydatném jídle.

Velmi opatrně je třeba postupovat u těhotných žen, u klientů s vysokým, nízkým či kolísavým tlakem, dále u osob s diabetem a epileptiků. Veškeré tyto (případně další potíže) oznamte prosím masérovi před započetím masáže.

Jsem po operaci slepého střeva, mohu jít na masáž zad?

U pooperačních stavů je naprosto zásadní rozhodnutí lékaře. Jen lékař dokaže posoudit, kdy po operaci je možné konkrétního pacienta masírovat - s ohledem na dobu uplynulou od operace, na závažnost operačního výkonu, na způsobu jeho provedení, dále na celkovém zdravotním stavu, kondici a věku pacienta a řadu dalších faktorů.

Masírujete slunečnicovým olejem?

Obvykle ne. Slunečnicový olej je u masérů oblíbený, protože je velmi dobře snášený a navíc levný. U nás vybíráme vždy čistě přírodní masážní oleje ověřených značek (Saloos, Nobilis apod.); obvykle je k dispozici nějaký "voňavý" olej pro povzbuzení, speciální olej např. na masáž proti celulitě a také velmi oblíbený kokosový olej. Olej je pro nás nejen masážním prostředkem, ale současně i prostředkem péče o pokožku, nosičem vůně a v neposlední řadě zprostředkovatelem pozitivní nálady.

Mohu si na medovou masáž donést vlastní med?

Proti tomuto postupu nic nenamítám, důležité je, aby med byl čistě přírodní - nejlépe od certifikovaného včelaře. Nebezpečné jsou levné medy ze supermarketů, často obsahují různé příměsi a chovají se při použití k medové masáži zcela odlišně od čistého medu.

Jaké jsou obvykle výsledky anticelulitidové masáže?

Překvapivě dobré, i když pochopitelně velmi individuální. Pro klientku je nejvhodnější absolvovat kůru cca 10 masáží, která sestává ze 2 masáží a dvou zábalů týdně. Velmi důležitá je však součinnost klientky, bez které se výsledky dostaví jen v omezené míře. Základem úspěchu je pitný režim, pohybová aktivita a zodpovědný přístup k příjmu energie.

Masáž samotná sestává z intenzivních hmatů, které - zjednodušeně řečeno - rozruší podkožní struktury obsahující uložené tuky a toxiny. Lokalně se velmi zvýší metabolismus a uložené balastní látky se mohou přirozeně vyplavit z těla. Výhodou manuálně prováděné anticelulitové masáže je možnost individuálního přizpůsobení hmatů a jejich intenzity.

Za předpokladu dobré spolupráce klientky je možné přibližně po 3 opakováních masáže vidět výrazný rozdíl ve stavu problematických partií.

Jaké používáte prací a čistící prostředky?

Dodržujeme hygientické normy, takže pochopitelně pracujeme s čistícími a desinfekčními prostředky. K praní a úklidu používáme v nejvyšší možné míře ekologické a nealergizující prostředky. V poslední době zejména výrobky Amway.

Jaké jsou kontraindikace ošetření vacupressem?

Zásadní kontraindikací je užívání léků na ředění krve, přpadně léků ovlivňujících srážlivost krve. Použití přístroje není možné v případě vysokého nebo kolísavého krevního tlaku, při užívání léků ovlivňujících činnost štítn žlázy. Rovněž onkologické onemocnění, angina pectoris, nemoci srdce a ledvin vylučují ošetření vacupressem; stejně jako kožní či infekční onemocnění.

Na ošetření se - stejně jako např. na masáž - rovněž nechodí v případě počátečního stadia nemoci (např. chřipky), ošetření by výrazně urychlilo nástup nemoci a zvýšilo její intenzitu.

Kamarádka měla po ošetření vacupressem modřiny, je to možné?

Možné to je, závisí to na konkrétním použitém přístroji (existuje více typů), na zručnosti toho, kdo aplikaci provádí, ale také např. na pevnosti stěn krevních vlásečnicn klientky. U některých typů ošetření se mohou modřina vytvořit, zejména při procedurách redukujících celulitu. Obvykle jsou to malé modřinky, které brzy mizí. Při dalších ošetřeních se většinou tvoří méně.

Bolí ošetření vacupressem?

Ošetření bolet nesmí! V některých případech (zejména při redukci celulity) může ošetření klientka vnímat jako nepříjemné. Pokud by však skutečně bolelo, dochází pravděpodobně k destrukci (přetržení) vláken, jejichž tvorbu a elasticitu má ošetření stimulovat. V tom případě je pravděpodobně postupováno nesprávně. Klientů se na pocity a případnou bolestivost při ošetření ptáme - práh bolesti je velmi individuální.

Je manuální lymfodrenáž bolestivá?

Správně prováděná manuální lymfodrenáž bolet nemá. Lymfodrenáž je jemná hmatová technika zaměřená zejména na povrchovou část lymfatického systému. Hmaty jsou pomalé a "hladivé", prováděné s minimálním přítlakem krouživými pohyby. Nepocítíte po ní efekt uvolnění svalů jako po klasické masáži, ale určitě se budete cítit lépe. Výjimečně mohou být na dotek bolestivé lymfatické uzliny. Lymfodrenáž vždy uzpůsobujeme potřebám klienta.

Po lymfodrenáži doporučujeme zvýšit příjem tekutin.

Pokud potřebuji rychle dárek pro přítelkyni, nabídnete mi něco?

Nejoblíbenější možností je dárkový poukaz v hodnotě, kterou si sám zvolíte. Případně je možné na provozovně vybrat kosmetiku a pokud by ani tato možnost nevyhovovala, nabízíme ještě ručně vyráběnou korálkovou bižuterii za velmi příjemné ceny. Dokonce můžeme vyrobit konkrétní šperk dle Vašeho přání.

Zaměstnavatel nám přispívá mj. na masáže, podmínkou je fakturace s uvedením služby a jména zaměstnance (klienta). Lze se na ni domluvit?

Samozřejmě, řada mých klientů tuto možnost využívá.