Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského záko- na: Magistrát města Brna

 

Vaše dotazy zaslané na naši e-mailovou adresu zodpovíme dle našich možností v nejkratší možné době. Zajímavé dotazy zveřejníme.

Jsou situace, kdy není vhodné na masáž chodit?

Určitě nechoďte na masáž při horečnatých, zánětlivých nebo infekčních onemocněních; při krvácivých procesech v těle a při výskytu onkologického onemocnění.Nelze rovněž masírovat jakkoli poraněnou kůži, kůži postiženou zánětem, plísní, ekzémem a dalšími defekty. Nemasírují se končetiny s výskytem křečových žil.

Nikdy nechoďte na masáž bezprostředně po vydatném jídle.

Velmi opatrně je třeba postupovat u těhotných žen, u klientů s vysokým, nízkým či kolísavým tlakem, dále u osob s diabetem a epileptiků. Veškeré tyto (případně další potíže) oznamte prosím masérovi před započetím masáže.

Jsem po operaci slepého střeva, mohu jít na masáž zad?

U pooperačních stavů je naprosto zásadní rozhodnutí lékaře. Jen lékař dokaže posoudit, kdy po operaci je možné konkrétního pacienta masírovat - s ohledem na dobu uplynulou od operace, na závažnost operačního výkonu, na způsobu jeho provedení, dále na celkovém zdravotním stavu, kondici a věku pacienta a řadu dalších faktorů.

Masírujete slunečnicovým olejem?

Obvykle ne. Slunečnicový olej je u masérů oblíbený, protože je velmi dobře snášený a navíc levný. U nás vybíráme vždy čistě přírodní masážní oleje ověřených značek (Saloos, Nobilis apod.); obvykle je k dispozici nějaký "voňavý" olej pro povzbuzení, speciální olej např. na masáž proti celulitě a také velmi oblíbený kokosový olej. Olej je pro nás nejen masážním prostředkem, ale současně i prostředkem péče o pokožku, nosičem vůně a v neposlední řadě zprostředkovatelem pozitivní nálady.

Mohu si na medovou masáž donést vlastní med?

Proti tomuto postupu nic nenamítám, důležité je, aby med byl čistě přírodní - nejlépe od certifikovaného včelaře. Nebezpečné jsou levné medy ze supermarketů, často obsahují různé příměsi a chovají se při použití k medové masáži zcela odlišně od čistého medu.

Jaké používáte prací a čistící prostředky?

Dodržujeme hygientické normy, takže pochopitelně pracujeme s čistícími a desinfekčními prostředky. K praní a úklidu používáme v nejvyšší možné míře ekologické a nealergizující prostředky. V poslední době zejména výrobky Tiera Werde.

Je manuální lymfodrenáž bolestivá?

Správně prováděná manuální lymfodrenáž bolet nemá. Lymfodrenáž je jemná hmatová technika zaměřená zejména na povrchovou část lymfatického systému. Hmaty jsou pomalé a "hladivé", prováděné s minimálním přítlakem krouživými pohyby. Nepocítíte po ní efekt uvolnění svalů jako po klasické masáži, ale určitě se budete cítit lépe. Výjimečně mohou být na dotek bolestivé lymfatické uzliny. Lymfodrenáž vždy uzpůsobujeme potřebám klienta.

Po lymfodrenáži doporučujeme zvýšit příjem tekutin.

Pokud potřebuji rychle dárek pro přítelkyni, nabídnete mi něco?

Nejoblíbenější možností je dárkový poukaz v hodnotě, kterou si sám zvolíte. Případně je možné na provozovně vybrat kosmetiku a pokud by ani tato možnost nevyhovovala, nabízíme ještě ručně vyráběnou korálkovou bižuterii za velmi příjemné ceny. Dokonce můžeme vyrobit konkrétní šperk dle Vašeho přání.

Zaměstnavatel nám přispívá mj. na masáže, podmínkou je fakturace s uvedením služby a jména zaměstnance (klienta). Lze se na ni domluvit?

Samozřejmě, řada mých klientů tuto možnost využívá.